Załóż stronę swojego dziecka

strona MatyldyTeraz serwis NaszeDzieci oprócz publikacji fotografii wszystkich naszych maluchów razem, umożliwia również łatwe i szybkie utworzenie całkiem indywidualnej strony każdego dziecka!
Strona taka dostępna jest pod osobnym adresem WWW, np. www.matylda.naszedzieci.net i zawiera zdjęcia jedynie tegoż dziecka, a dodatkowo umożliwia prowadzenie swoistego "dziennika" z aktualnościami z życie dziecka.

Po co mi taka strona?

Jeśli nie macie innych motywacji, to pierwszy i chyba najlepszy pomysł jaki możemy zaproponować, to wysłać link do takiej strony rodzinie i znajomym. Dzięki temu ci, którzy być może na codzień są daleko, będą mogli na bieżąco dowiadywać się co słychać u naszego "bąbla".

Czy muszę za to zapłacić?

Krótka odpowiedź - NIE :)

Jak założyć taką stronę?

strona dziecka - menuTo baaardzo proste. Wystarczy posiadać u nas zwykłe konto, nie trzeba nic dodatkowo robić. Po wejściu na stronę z danymi dziecka w lewym menu widnieje link "strona WWW dziecka". Po kliknięciu w ten link pokazuje się formularz umożliwiający uruchomienie strony dziecka pod wybranym adresem i jej personalizację. Ponadto w lewym menu pojawiają się dodatkowe opcje dotyczące publikacji aktualności z życie dziecka.
Jedynym kłopotliwym momentem może być wybór adresu strony. Ma on postać www.[Twoja nazwa].naszedzieci.net, gdzie to Ty decydujesz co ma być w adresie po literkach "www.". Jednak to co tam będzie musi spełniać kilka warunków:
  • musi być unikalne, czyli nie może być już zajęte przez stronę innego dziecka
  • nie może zawierać "polskich znaków", czyli "ą", "ś", "ć", "ó", ...
  • może zawierać jedynie litery, cyfry i znaki "-", "_" i ".".

Aktualności z życia dziecka

Na stronie dziecka publikowane są automatycznie wszystkie dodawane przez Ciebie zdjęcia, ale oprócz tego masz możliwość dodawania do niej aktualności z życia dziecka. Najszybciej jest kliknąć (gdy już weszliśmy w "strona WWW dziecka") w lewym menu w link "dodaj nowy wpis". Pojedyńczy wpis składa się z tytułu, jakiegoś krótkiego wprowadzenia i pełnej treści, ale umożliwia również dodanie fotografii obrazującej to, co zostało właśnie opisane. Dodanie fotografii nie jest konieczne, ale czyni naszą stronę i nasze aktualności o wiele bardziej interesującymi.
Klikając w link "aktualności z życia dziecka" w lewym menu masz dostęp do wszystkich swoich wpisów i możesz je zmieniać lub usuwać. Przy każdym wpisie, który posiada dodatkową treść widnieje informacja na temat ilości jego wyświetleń przez oglądających stronę.

Dodatkowe elementy

Aby urozmaicić i wyróżnić jakoś stronę dziecka Masz możliwość dodania do niej jakiejś wyjątkowej fotografii, która widnieć będzie zawsze nad głównym menu (jej rozmiar zostanie automatycznie dopasowany). Oprócz tego możesz wpisać jakiś tekst powitalno/zapraszający, który zostanie umieszczony pod głównym menu i podobnie jak fotografia. Zarządzać tymi elementami możesz na wspomnianej już stronie widocznej po kliknięciu w link "strona WWW dziecka".

Zapraszamy

Jak zwykle - zapraszamy do korzystania, tworzenia stron swoich dzieci i przesyłania do nas wszelkich uwag i sugestii.

Redakcja :)

 
 
kontakt|regulamin